Ana Sayfa / Windows / Uzak Masaüstü Dosya Kopyalama Yapıştırma Sorunu

Uzak Masaüstü Dosya Kopyalama Yapıştırma Sorunu

Uzak masaüstü (remote desktop) bağlantısı yaptıktan nadirende olsa dosya kopyalama ve yapıştırma sorunu ile karşı karşıya kalmaktayız.

Bu sorunu en kesin çözümü rdpclip yeniden başlatmak olacaktır. Peki bu rdpclip’i yeniden nasıl mı başlatacağız. Gelin hep beraber makalemize göz atalım.

İşlemi yapmadan önce uzak bağlantı (RDP) yaparken aşağıdaki Clipboard(Pano) alanının seçili olmasından emin olmalısınız.

Eğer Clipboard(Pano) seçili ise uzak masaüstünü yaparak sunucumuza veya windows makinamıza bağlanabiliriz. Bağlantı gerçekteleştikten sonra Task Manager (Görev Yöneticisi) açıyoruz. Artdından Details (Ayrıntılar) açıyoruz ve çalışmakta olan rdpclip.exe‘i durduruyoruz.

Durdurma işleminin ardından rdpclip.exe tekrar çalıştırmamız gerekiyor bunun için yapmamız gereken ise Başlat->Çalıştır->rdpclip.exe işlemini yapıp enter’a basıyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Windows Server veya Windows işletim sistemlerinde dosya kopyalama sorununuz çözülmüş olacaktır.

Bu makelemde sizlere Uzak Masaüstü Dosya Kopyalama Yapıştırma Sorunu anlattım. Bir sonraki makalemimizde görüşmek üzere..
Sorularınızı iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Bunada Göz Atın

PHP Types

Type Comparison There are two types of comparison: loose comparison with == and strict comparison …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir