Ana Sayfa / SQL / MSSQL Server “Saving Changes Not Permitted” Hatası ve Çözümü

MSSQL Server “Saving Changes Not Permitted” Hatası ve Çözümü

SQL Server kurulduktan sonra bir çok kullanıcının karşılaştığı sorunlardan bir tanesinin çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Örneğin: Bir tablo oluşturdunuz bu tablayu kaydettiniz, anca daha sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsunuz. Bu değişikliği yapıp tekrar tabloyu kayıt etmek istediğinizde bir hata mesajı alacaksınız.

“Saving changes is not permitted. The canges you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have eithermade changes to a tabla that can’t be re-created or enabled the option prevent saving changes that require the tables to be re-created.

Aslında bu hatanın önüne geçmek oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken SQL Server Management Studio’da Tools->Options->Designers menüsü altında bulunan “Table and Database Designers içerisinde “Prevent Saving Changes That Require Table Re-Creation tikini kaldırmak olacak.

Yukarıda yapılan bu değişiklik sonucunda artık önceden oluşturmuş olduğumuz tablalarımız üzerinde hata almadan değişiklik yapmayı gerçekleştirebileceğiz.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere..
Bizi takip edin..

Bunada Göz Atın

PHP Types

Type Comparison There are two types of comparison: loose comparison with == and strict comparison …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir