Ana Sayfa / Windows / Windows 10’da ekran videosu kaydetme!

Windows 10’da ekran videosu kaydetme!

Merhaba arakadaşlar, bu makalemde sizlere Windows 10’da herhangi bir program kullanmadan video kayıt özelliğini anlatacağım.

Windows 10’da gizlenen bu işlevi üçüncü parti programlara ihtiyaç olmadan kayıt özelliğini kullandırabiliyor.

Microsoft’un Windows 10’a eklediği “Game” çubuğu, oyun meraklılarının oyunlardaki yüksek puanlarının görüntülerini yakalamalarına ve oyun içinden video kaydetmelerine yarıyor. Ancak aracın ismi sizi yanıltmasın, onu oyun dışında da kullanmanız mümkün. Çubuğu görünür hale getirmek için Windows + G tuşuna basın ve “Yes, this is a game” kutucuğunu işaretli hale getirin. Bundan sonra yapmanız gerekenler oldukça kolay.

Kayıt düğmesine basarak video kaydetmeye başlayabilir, durdur düğmesine tıklayarak veya Windows + ALT + R klavye kısayolunu kullanarak kaydı durdurabilirsiniz. Ayar düğmesine tıklayarak video boyutunu kısıtlayabilir, böylece videonun istemeden tüm sabit diskinizi doldurmasının önüne geçebilirsiniz.

Araçla kaydettiğiniz videolar, MP4 biçiminde Videos\Captures klasörüne kaydediliyor. Windows 10’daki Xbox uygulamasının bir parçası olan araçla kaydettiğiniz videolara Game DVR bölümünden de (alttan beşinci simge) ulaşabilirsiniz.

Bu makelemde Windows 10’da ekran videosu kaydetme anlattım. Bir sonraki makalemimizde görüşmek üzere..
Sorularınızı iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Bunada Göz Atın

PHP Types

Type Comparison There are two types of comparison: loose comparison with == and strict comparison …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir